معرفی کتاب تو قهرمان من هستی

معرفی کتاب تو قهرمان من هستی

کتاب تو قهرمان من هستی، اثری از سازمان جهانی بهداشت به موضوعی پرداخته است که امروزه ذهن بسیاریاز انسان‌ها را درگیر خود کرده است: بچه‌‌ها چه‌طور می‌توانند با ویروس کرونا مبارزه کنند!

پگاه فرهنگ مهر کتاب جالب و خواندنی تو قهرمان من هستی را به فارسی ترجمه کرده و در اختیار تمام فارسی‌زبانان قرار داده است.

 

 

 

درباره‌ی کتاب تو قهرمان من هستی

 

ویروس کرونا با شیوع در تمام جهان، به راحتی توانست بسیاری از مردم را خانه نشین کند. اما موضوع اصلی استرس و اضطرابی است که شیوع کرونا همراه خود آورد. نگرانی‌های اقتصادی به کنار، بسیاری از مردم نگران وضع سلامتی خود، خانواده و فرزندانشان هستند. کودکان ممکن است از آنچه که در اخبار می‌شنوند، درک درستی نداشته باشند و همین موضوع نگرانی آن‌ها از شرایط پیش آمده را بیشتر می‌کند. سازمان جهانی بهداشت به همین منظور کتاب تو قهرمان من هستی را تهیه کرده است و در اختیار مردم دنیا قرار داده است. داستانی که با زبانی قابل فهم، اطلاعات صحیح را به کودکان منتقل می‌کند.

تو قهرمان من هستی داستان سارا است. سارا دختری است که شبی قبل از خوابیدن به شرایطش فکر می‌کند. مدرسه‌ها تعطیل شده و او نمی‌تواند دوستانش را ببیند. اما از چیزهای زیادی

هم نگران است. سارا دلش می‌خواهد به تمام دنیا یاد بدهد که چطوری می‌توانند از خودشان مراقبت کنند تا به کرونا مبتلا نشوند. سارا فکرهای بزرگی دارد که نمی‌داند چطور می‌تواند عملی‌شان کند. اما در همین افکار است که آریو سر می‌رسد. یک اژدهای مهربان نارنجی‌رنگ که می‌خواهد به سارا کمک کند تا به همه‌ی دنیا نشان بدهد که بچه‌ها چطور می‌توانند با ویروس کرونا مبارزه کنند!

کتاب تو قهرمان من هستی را به چه کسانی  پیشنهاد می‌کنیم

همه‌ی خانواده‌هایی که بچه دارند، مربیان و والدین و کسانی که با کودکان کار می‌کنند، می‌توانند از محتوا و مطالب

کتاب تو قهرمان من هستی، استفاده کنند. کتاب تو قهرمان من هستی را به کودکانی که می‌شناسید، هدیه بدهید.

درباره‌ی سازمان جهانی بهداشت

سازمان بهداشت جهانی، World Health Organization که به اختصار WHO نامیده می‌شود، یکی از آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد است که نقش یک مرجعیت سازمان دهنده را بر بهداشت جامعه جهانی ایفا می‌کند. این آژانس در ۶ آوریل سال ۱۹۴۸ در ژنو (واقع در سوییس) تأسیس شد و حکم سرپرستی و منابعش را از سازمان بهداشت سابق، که خود آژانسی در جامعه ملل بود برگرفت. هدف سازمان جهانی بهداشت، دستیابی مردم به بیشترین سطح سلامت ممکن است.

بخشی از کتاب تو قهرمان من هستی

در حالی که چشمانش را می‌بست در دلش گفت: «قهرمان‌ها نیروهای جادویی دارند، من چه قدرتی دارم؟»

ناگهان صدایی آرام اسم سارا را در تاریکی زمزمه کرد. سارا به‌ آرامی پرسید: «چه کسی آنجاست؟»

صدا پرسید: «سارا، برای ابنکه قهرمان باشی، به چه چیزی احتیاج داری؟»

سارا گفت: «باید یک‌جوری به همه‌ی  بچه‌های دنیا بگویم چطور از خودشان مراقبت کنند تا بتوانند از بقیه هم محافظت کنند…»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *